Reference klientů

Laskavý průvodce k vnitřní harmonii

Poskytuji psychoterapeutickou péči a podporu seberozvoje dospělých lidí a dospívajících dětí. Pracuji formou individuální, párové, rodinné a skupinové terapie. Zabývám se též supervizí pro terapeuty, pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách, management ve firmách.

Co o mně říkají klienti?

Reference bývalých i současných klientů Vám mohou přiblížit průběh a výsledky mé práce.

{

Milá Mirko,

je to už víc, než rok, kdy jsem si Vás našla na internetu. V té době jsem byla zoufalá, nevěděla jsem, co si dál počít se svým životem a jakým směrem se vydat. Potřebovala jsem se vymanit z několika nezdravých stereotypů, které mne časem dovedly až na pokraj duševních i fyzických sil…Dnes už je mi dobře. Už vím, že cokoliv mne v životě potká, budu schopná se s tím vyrovnat. Pochopila jsem škodlivé vzorce svého chování a tvrdě pracuji na jejich odstranění. Věřím, že se již nebudu dostávat do situací, které mne v minulosti připravovaly o značné množství energie, sil a zdravého rozumu. Jistě, mám před sebou ještě dlouhou cestu, je to cesta na celý život. Zároveň si uvědomuji, že bez Vaší pomoci, bez Vašeho laskavého, chápajícího a profesionálního vedení, bych se ke svému uvědomění propracovávala jen velmi těžko a bolestněji. A proto mi milá Mirko, dovolte, abych Vám z celého srdce, pokorně a s úctou, poděkovala…DĚKUJI.

Eva
Harmonie, balance
{

K Mirce jsem se dostal když mi bylo nejhůře a topil jsem se v bahně deprese.
S pomocí našich sezení jsem se dostal na břeh a nastoupil novou cestu životem.

Není to lehké, ale vím že na to nejsem sám.

Aleš
Harmonie, balance
{

Mirko, chtěla bych Vám moc poděkovat, že jsem k Vám mohla docházet na terapii. Díky Vám se cítím báječně. Je to najednou takové, jako by se ve mně probudil život. Vzpomínám si na první návštěvu, kdy jsem seděla v křeči a nejradši bych někam zalezla nebo nejlépe utekla. Nevěděla jsem, co mě čeká. Momentálně žádný takový pocit nemám. Opravdu se cítím skvěle. Úzkosti jsou minimální, a když přijdou, mají lehký průběh a dokážu s nimi pracovat. Přestávám se bát nových věcí. Začínám v sobě objevovat tu pravou Natálii, se kterou je sranda, je přátelská, usměvavá a obětavá. Natálie, která se nenechá pohlcovat úzkostí. Natálie, která otevírá svou bublinu i pro ostatní. První Vaše otázka na sezení byla … Kdo jsem ? Nevěděla jsem to. Nyní to vím! Jsem to já, Natálie, silná, statečná bojovnice, kterou jen tak něco nepoloží. Ta, která má skvělé lidi kolem sebe, o které se může opřít. Ta, co toho tolik v životě zvládla a neuvědomovala si to. A jaké mám výhledy do budoucna ? Dodělám školu a posunu se v práci o něco výš 🙂 .

Natalie
Psychoterapie Pražák Bartošová
{

Ze zpětného pohledu je moje docházení do terapie k Mirce jedno z mála rozhodnutí, o kterých nepochybuji, že byla dobrá. Mám zatím dluh sám k sobě a chci ze sezení a psychoterapie využít ještě více naplno, je to pro mě cenné. Stále více si uvědomuji, že “zastavení se”, alespoň jednou týdně” je důležité. Děkuji za to, že můžu spočinout a být v životě jinak.

Pavel
MPB terapie
{

Mirko, moc si vážím toho, že jste mne doprovázela v době mé životní krize, kdy se můj dosavadní život rozpadal. Děkuji jí za důležitá slova, za ticho a naslouchání. Děkuji za cestu k vlastní hloubce i za radost a smích, který jsem znovu nacházel.

Daniel
Harmonie, balance
{

K Mirce jsem přicházela ve stavu, kdy mne trápila úzkost. Cítila jsem úzkost každý den jako tlak v hlavě, brněly mě ruce i nohy, cítila jsem tlak na hrudníku. Bylo to stále se mnou. V sezeních jsem se učila techniky, jak to zvládnout. Mirka je velmi empatická a postupně mi pomohla pochopit důvody mých strachů. Naučila mě se strachy pracovat a uvědomit si smysl toho, co mi říkají. Postupně jsem v psychoterapii své úzkosti a strachy zpracovávala a zároveň objevovala i to, kdo jsem. Mirka mě trpělivě doprovázela v hledání smyslu svého života, kterým je láska a důvěra v sebe. Naučila jsem se být sama sebou. A to je nejvíc. Děkuju Mirko.

Nela
Psychoterapie Pražák Bartošová
{

Mirka mě během posledních sedmi let dvakrát doprovázela životní krizovou etapou po rozchodu s partnerem a na cestě k nalezení vlastní vnitřní síly a sebejistoty. Mirka pro mě znamená zejména prostor na uvolnění, bezpečné sdílení zážitků a vnitřních procesů, čas na mimořádně důležitou pozitivní pozornost, přijetí, trpělivost, ujištění, podpory, ale i zpětné vazby o vlastních vnitřních zdrojích. Společně jsme na této cestě spočinuly v zážitcích smutných a bolestivých, ale zároveň jsme také oslavovaly přicházející úspěšné kroky a pocity.

Mirka mi umožnila se na událost podívat z různých úhlů pohledu, trochu odstoupit od zážitku emotivně a z nadhledu ho znovu přehodnotit. Dala mi krásný prostor, zároveň, když bylo potřeba, projevila pevnost a udala pevný směr, když nějaké (třeba nepříjemné téma) potřebovalo ještě prozkoumat více.

Mirka mi skrze sama sebe pomohla rozvíjet v sobě vlastní pečující, mateřský, ale i ženský navigační hlas.

Za to ji jsem opravdu vděčná.

Linda

Pokud mi chcete také zanechat zpětnou vazbu na mou práci, k dispozici je Vám formulář pod tímto odkazem: